Víkend v Novém Bydžově

V sobotu se konal Český pohár pro závodníky kategorií U16 (mladší dorostenci) a U18 (starší dorostenci). V neděli pak Mezinárodní Velká cena pro kategorie U12, U14 a U21.

Na Českém poháru, v sobotu 1.6., se v kategorii mladších dorostenců prali Marek Pancner, Marek Libra, Karel Bureš a Marie Fujanová. Nejlepšího výsledku dosáhl Marek Pancner, který ve váhové kategorii do 55 kg, po pěti vyhraných zápasech, vybojoval 1. místo. Těsně pod stupněm vítězů skončili Marek Libra (-60 kg) a Karel Bureš (-46 kg), kteří obsadili „bramborové“ 5. místo. Bez umístění skončila tentokrát Maruška Fujanová (-52 kg).

V kategoriistxrších dorostenců získal 3. místo a s ním i bronzovou medaili Alex Maroušek (-81 kg). Dále David Váňa (-60 kg) a Jakub Kudrna (-81 kg) skončili tentokrát bez bodovaného umístění.

Mezinárodní Velká cena města Nový Bydžov přinesla závodníkům Judo Elite celkem 4 medaile, z toho 3 zlaté a 1 stříbrnou.

V kategorii U12 získal zlatou medaili Martin Fujan (-46 kg). Vojtěch Šafář (-35 kg) se se třemi vyhranými zápasy umístil na 5. místě. Dále v kategorii U14 se o nejcennější medaili postarala Hana Pancnerová ve váhové kategorii do 63 kg. Adamovi Burešovi naopak zlatá medaile o kousek „utekla“ a musí se smířit s medailí stříbrnou. Danielu Čekalovi (-42 kg) se turnaj nevydařil a s jednou prohrou skončil bez umístění. V kategorii nejstarší, U21, čili v kategorii juniorů jsme měli jednu závodnici, a to Karolínu Kabelkovou, která po více než roce po zranění kolene zvládla vybojovat 1. místo ve váhové kategorii do 52 kg.

Všem závodníkům velmi gratulujeme a těšíme se na vaše další úspěchy!